Forum www.izbazielarska.fora.pl Strona Główna www.izbazielarska.fora.pl
aktualne wiadomosci dotyczące prowadzenia sklepów zielarsko medycznych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sklep Zielarski -potrzebuję pomocy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.izbazielarska.fora.pl Strona Główna -> Aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ziółko
Gość






PostWysłany: Czw 17:20, 03 Gru 2009    Temat postu: Sklep Zielarski -potrzebuję pomocy

Witam Wszystkich zacnych forumowiczów!
Mam wielką prośbę,zamierzam otworzyć sklep zielaraski-będą w nim głównie zioła z wykazu DzU 171 z 14 X 2009 oraz trochę innych produktów-żadnych leków.Moja żona jest technikiem farmacji z długim stażem więc pracownika mamy z głowy.Mieszkamy w małym miasteczku więc i lokal będzie mały-20 m2 ,toaleta magazyn,reszta powierzchni ekspedycja.Ustawa nie mówi jaki metraż powinien posiadać lokal na sklep zielarski więc wnioskuję że kryteria lokalu są takie jak do prowadzenia działalności gospodarczej.
Więc proszę o pomoc w ustawach jakimi musimy się kierować oraz wszystkie mogące pomóc zdania tych co już takie otwarcie mają za sobą.Proszę się nie obawiać dla nikogo z Państwa nie będę konkurencją w mieście którym mieszkam nie ma takiego sklepu!
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ola
Gość






PostWysłany: Czw 20:19, 03 Gru 2009    Temat postu:

MOI DRODZY NA SAMYCH ZIÓŁKACH TO WY DŁUGO NIE POCIĄGNIECIE NA TE CZASY TRZEBA DUŻO ASORTYMENTU . WIDZICIE CO SIĘ Z NAMI DZIEJE . BEZ DOBREGO WYKAZU NIE MA CO WOGÓLE ZACZYNAĆ. MYŚLICIE ŻE MY WALCZYMY Z MINISTERSTWEM OD TAK SOBIE . WALCZYMY O NASZ DALSZY BYT I NASZE MIEJSCA PRACY. ALE CO ZROBICIE NALEŻY DO WAS . POZDRAWIAM.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ziółko
Gość






PostWysłany: Pią 11:19, 04 Gru 2009    Temat postu:

Dziękuję za uświadomienie niemniej jednak proszę o wskazówki dotyczące otwarcia takiego sklepu.Dzięki
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iossow




Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:26, 04 Gru 2009    Temat postu:

W/w informacji proszę zasięgnąć w Inspektoracie Farmaceutycznym ( Wojewódzkim).
I.F. wydaje decyzję (opinię) , albo i nie ...
Powodzenia i pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aloes




Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 33
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:31, 04 Gru 2009    Temat postu: sklep

pozdrawiam serdecznie,zycze powodzenia,jezeli chodzi o przepisy;

szafki musza byc zabudowane do wys.60cm

osoba po kursie czyli jest

metraz nie obowiazuje

woda biezaca w pomiesz

odbior przez sanepid dopyszczajacy sklep do wymogow sprzedazy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Nie 21:58, 06 Gru 2009    Temat postu:

ziółko wiesz co, ta twoja ciekawość dotycząca pomocy i rad w otwarciu sklepu zielarskiego właśnie teraz w najtrudniejszym dla nas okresie z okrojoną w bezprawny sposób listą dostępnych u nas podstawowych produktów leczniczych w okresie kiedy to ważą się nasze losy być albo nie być brzmi nie jak merytoryczne pytanie tylko jak aluzja w wykonaniu szydercy którym być może jest ktoś dla nas nieżyczliwy

Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iossow




Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:23, 07 Gru 2009    Temat postu:

W (archiwum) : "Wiadomości Zielarskie" Nr 12/2001 poruszony był podobny problem , który podjęła Dr. n. farm. Barbara Leszczyńska w artykule pt." Nowe wykazy środków farmaceut. dopuszczonych do sprzedaży pozaaptecznej i nowe problemy" ... Pozwolę sobie zacytować fragment :" w ustroju demokratycznym opinia publiczna powinna być dokładnie poinformowana poprzez media o przyczynach tych zmian. Jeżeli jakiś lek ma działanie uboczne , to może ono wystąpić niezależnie od tego , czy ten lek został kupiony w sklepie zielarskim , czy w aptece. A skoro tak , to powinien być dostępny wyłącznie z przepisu lekarza. Poznanie przyczyn takich decyzji powinno być wyjaśnione z wyprzedzeniem lub równocześnie z opublikowaniem nowych wykazów. Pozwoliłoby to na uniknięcie domysłów i niepotrzebnych komentarzy"...
Dodam , iż Warszawa (jak Ktoś już wspomniał) najwyrażniej oczekuje na nasz protest - to będzie ostateczność z naszej strony , a mówiąc szczerze : chcielibyśmy tego uniknąć , i zbliżające się święta przeżyć na spokojnie.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia




Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pon 19:36, 07 Gru 2009    Temat postu:

Podzielam zdanie Rafała. Mnie równieź zastanawiało pytanie P. Ziółko .
Po co ta ironia , kiedy nasze środowisko zielarskie przeźywa bardzo trudne dni.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabiK




Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 64
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 3:03, 08 Gru 2009    Temat postu: zastanawiające

faktycznie, bez urazy ,ale większość zastanawia się co będzie sprzedawać, o ile rozum w MZ nie wróci, a Panstwo Z jakby nic nie rozumieli w czym jest problem. Albo wiecie coś więcej, alo zazdroszcze Wam nieświadomości.

Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Wto 15:17, 08 Gru 2009    Temat postu:

Szanowni Forumowicze!Nie rozumiem postów skierowanych pod moim adresem.O co wam chodzi ?poprosiłem Was o pomoc i tyle a tu jakieś teksty typu : aluzja w wykonaniu szydercy którym być może jest ktoś dla nas nieżyczliwy są jak najbardziej właściwe dla typowego Polaka z opowiastek jakich słuchałem przez pół życia za granicą.Chcę otworzyć sklep i nie interesuje mnie cała ta rozdmuchana sprawa z listą leków bo nigdy ich nie chciałem w tym sklepie sprzedawać...To czy jestem po waszej stronie czy nie tak naprawdę nie ma tu znaczenia...Jestem właścicielem apteki i punktu aptecznego (2 lata działalności) więc wszystkie aspekty sprawy o której tu mówicie są mi znane.Nie rozumiem tylko Waszego oburzenia,otwierając aptekę musiałem spełnić wszystkie wymogi unijne np:metraż powyżej 100 m2 ,podjazd dla niepełnosprawnych itd.Nikt mnie nie pytał czy mam na to pieniądze czy nie.Czemu nie burzycie się na takie anomalie jak sprzedaż tak wielu leków OTC na każdym rogu ulicy?Dopiero teraz gdy uderzyło to w Was bezpośrednio reagujecie?Co robiliście wcześniej?Piszecie tu o SRODOWISKU ZIELARSKIM-hmm...kilka dni temu próbowałem zasięgnąć kilku informacji w Izbie Zielarskiej w jednym z miast Polski na temat otwarcia sklepu zielarskiego i ukończenia kursu zielarskiego.Odbiłem się od muru i tyle bo nawet kursów organizować im się nie chce-żenada.Przypomniało mi się jak otwierałem aptekę -taka sama mafia.Każdy nowy traktowany jak wróg i rywal-żadnej pomocy same schody.Ale w Polsce jak to w Polsce pospolite ruszenie i tylko tyle.
Tak czy siak-jestem po stronie każdego młodego człowieka który stara się tu jakoś żyć i inwestować a nasze chore społeczeństwo hmm jeszcze dwa pokolenia muszą odejść -potem już z górki!...Pozdrawiam tych co mi pomogli odpowiedziami i tych co obrazili za nic-wszak u nas to NORMA!
I oby Wam się udało!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iossow




Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:31, 08 Gru 2009    Temat postu:

SZANOWNY GOŚCIU - to , że w kraju jest tak , a nie inaczej , nie jest naszą winą - proszę mieć pretensje do "GÓRY" , tam zapadają wszelkie decyzje , przepisy , normy itp. My (skoro tutaj mieszkamy ) czy tego chcemy , czy nie - POWINNIŚMY podporządkować się obowiązującym normom i (czasami bzdurnym ) przepisom , jak chociażby ostatnio z :"171". Walczymy o swoje ... i proszę nie mieć o to do nas pretensji. Być może , za granicą jest łatwiej i prościej FUNKCJONOWAĆ ! A WIĘC - NIKT NIKOGO NIE BĘDZIE ZATRZYMYWAŁ NA SIŁĘ .

JA - ZOSTAJĘ !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość,Ziółko
Gość






PostWysłany: Wto 18:44, 08 Gru 2009    Temat postu:

Od kilku lat prowadzę interes w Polsce -nie w tym rzecz!Proszę zapoznać się z pierwszym postem a potem z odpowiedziami na ten że post-przede wszystkim z postami forumowiczów Kasia ,gabik,Rafal-nieuzasadniona podejrzliwość rodem z ostatnich dni horroru pod nazwą IV Rp Braci K. Smile
Pełna arogancja,chamstwo itd płynące z tych wypowiedzi świadczy o kulturze(jej braku) i poziomie tych pseudo ZIELARZY-czy jak ich tam nazwać.Nie wyobrażam sobie takich pracowników w tej branży -i nie uzasadnia tego NIC nawet obecna sytuacja tych Państwa!

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ola
Gość






PostWysłany: Wto 19:45, 08 Gru 2009    Temat postu:

A ja ich rozumiem drogi Gości ten sklep jest czsami utrzymaniem całego domu"syty głodnego nigdy nie zrozumie"życze abyś nigdy nie znalazł się w takiej sytuacji jak niektórzy z nas . Daj znać jak prosperuje sklep z samymi ziółkami . Nam się nie udaje może Tobie się to uda.Pozdrawiam Ola.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aloes




Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 33
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:36, 08 Gru 2009    Temat postu: popieram

popieram wypowiedz gabik bez lekarstw i masci,witamin TO MOZEMY SOBIE POKIWAC PALCEM W BUCIE

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta81
Gość






PostWysłany: Pią 22:33, 13 Sty 2012    Temat postu: aaaaaaaallllcikkkk!!!!!!!!!!!!

szkoda mi was ludzie na proste pytanie nie potrafiliscie odpowiedziec i do tego zrobiliscie sobie tu forum nie na temat!!!!!!i nie pretensje do gory tylko do was bo wy zniechecacie do dzialania innych takimi tekstami!!!ktos kto chce zaczac od poczatku czy to w tej czy innej dziedzinie zawsze bedzie przez takich forumowiczow jak WY zniechecony na maksa wstyd mi za takich ludzi niby wyksztalconych ale pod ukryciem klawiatury zwyklych chamow!!! Shocked Rolling Eyes Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.izbazielarska.fora.pl Strona Główna -> Aktualności Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin